+48 33 877 93 10 +48 887 821 847 biuro@pacyga.com.pl

AKTUALNOŚCI

Marka Compositive w społecznym projekcie WORLDmates

Compositive to marka własna firmy Pacyga Import Export, która została stworzona z myślą o stworzeniu gospodarki obiegu zamkniętego w ramach całego przedsiębiorstwa.

Jako producent mebli drewnianych, mierzyliśmy się na przestrzeni lat z poszukiwaniem coraz nowocześniejszych sposobów na gospodarowanie odpadami produkcyjnymi. To właśnie nieustająca chęć rozwoju zaowocowała wprowadzeniem do oferty ekologicznych granulatów kompozytowych, szerzej znanych jako WPC – wood–polymer composites.

Do ich produkcji używamy właśnie odpadów powstałych z własnej produkcji mebli drewnianych, dając im tym samym drugie życie. Tak właśnie powstała marka Compositive, która obecnie produkuje granulaty z różnymi domieszkami, z których z kolei wytwarza się ekologiczne przedmioty codziennego użytku takie jak m.in. doniczki, sztućce, talerzyki, tacki i wiele innych. A ponadto wszystkie wytwarzane przedmioty w ramach marki Compositive są ekologiczne i podatne na recykling.

Mając na uwadze ochronę środowiska i ograniczanie marnowania się surowców z wielką chęcią bierzemy udział w społecznych akcjach, które mają na celu edukację społeczeństwa w tym zakresie. Dlatego też w ostatnim czasie z przyjemnością włączyliśmy się w społeczny projekt WORLDmates organizowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Warsztaty edukacyjne ,,Mroczne strony plastiku”

W ramach wsparcia projektu WORLDmates marka Compositive dostarczyła uczniom próbki różnego rodzaju mieszanek ekologicznych granulatów, a także gotowe przedmioty wykonane z granulatów WPC, które były eksponowane podczas warsztatów jako alternatywa dla plastiku.

Do tej pory w warsztatach wzięło udział już ponad 230 uosób, które odbywały się w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej oraz w ramach VI Powiatowego Festiwalu Nauki w Suchej Beskidzkiej.

Cieszymy się, że możemy wspomagać tego typu inicjatywy i przyczyniać się do poszerzania ekologicznej edukacji młodzieży i społeczności lokalnej.

 

Przeczytaj także